عمل بینی استخوانی، که به آن رینوپلاستی استخوانی (Bone rhinoplasty) نیز گفته می شود، نوعی جراحی زیبایی است که برای اصلاح ساختار استخوانی بینی انجام می شود. این نوع عمل بینی برای افراد با بینی های استخوانی، که دارای قوز، انحراف یا سایر ناهنجاری های استخوانی هستند، مناسب است.

معمولاً بینی افراد به دو دسته بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم می شود، که با توجه به ترکیبات کلی صورت می تواند در راستا و هم جهت با صورت باشد و یا در بعضی از موارد داشتن بینی استخوانی و گوشتی می تواند باعث برهم خوردن توازن کلی صورت و از بین رفتن جذابیت فرد مورد نظر شود. معمولاً افرادی که بینی استخوانی دارند سعی می کنند که با عمل های زیبایی این نقیصه را تبدیل به یک امتیاز برای افزایش زیبایی و جذابیت خود کنند.

عمل بینی استخوانی

قبل از انجام عمل زیبایی شما باید به این نکته توجه داشته باشید که چه نوع عمل بینی می تواند برای شما بهتر باشد، چرا که عمل زیبایی انواع مختلف و گوناگونی دارد. برای این کار شما بهتر است که با پزشک مد نظر خود در این باره حتما مشورت کنید. نکته مهمی که شما باید حتماً بدانید این است که عمل جراحی بینی استخوانی انواع مختلفی دارد که ما در این مقاله به بررسی این موضوع تحت عنوان انواع عمل بینی استخوانی خواهیم پرداخت، پس اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات در این زمینه هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه جراحی بینی استخوانی

بهتر است قبل از اینکه به بررسی انواع عمل بینی استخوانی بپردازیم، ابتدا بدانیم که جراحی به چه روشی و یا چگونه انجام می شود. جراحی بینی معمولاً با هدف بررسی و اصلاح مشکلات مانند، شکل ظاهری بینی، قوز بینی و کاهش ارتفاع و همچنین بلندی بینی صورت می‌گیرد. بینی استخوانی معمولاً دارای پوست انعطاف پذیر و البته نازک می باشد. غضروف و بافت این نوع بینی نسبت به بینی گوشتی محکم تر و سفت تر می باشد به همین دلیل جراحی استخوان بینی با توجه به روش عمل که باز و یا بسته باشد از طریق برش های خارجی و یا داخلی باعث رفع مشکلات و ایرادات بینی می شود. همانگونه که در قسمت ابتدایی مقاله نیز به آن اشاره کردیم عمل بینی استخوانی دارای انواع مختلفی می باشد. که ما در ادامه به بررسی انواع عمل بینی استخوانی می‌پردازیم، پس همچنان ما را همراهی نمایید.

انواع عمل بینی کدامند؟

خیلی از افراد با توجه به چهره های افراد مشهور و محبوب می خواهند که ظاهر بینی خود را به گونه‌ ای تغییر دهند، که شبیه آنها شوند، به همین دلیل اساساً هنگام جراحی ممکن است بر اساس الگوهای مورد نظرشان درخواست تغییر خود را با یکی از نوع عمل بینی استخوانی داشته باشند، ممکن است که درخواست متقاضی یکی از سه نوع عمل فانتزی یا عروسکی، نیمه فانتزی و یا طبیعی باشد.

جراحی بینی استخوانی

عمل بینی عروسکی یا فانتزی

یکی از انواع عمل بینی استخوانی عمل فانتزی می باشد، در این نوع عمل مدل بینی معمولا بیشتر از حالت نرمال کوتاه و یا کوچک می شود، به شکلی که سوراخ های بینی را میتوان به راحتی دید.این نوع از عمل بینی ریسک بالایی دارد و ممکن است بعد از عمل فرد مورد جراحی قرار گرفته با ایجاد مشکلات تنفسی مواجه شود.

عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی یکی دیگر از انواع عمل بینی استخوانی است، این مدل از عمل معمولا برای کوچک کردن بینی استفاده می شود، اما مقدار کوتاه کردن بینی نسبت به نوع فانتزی بسیار کمتر می باشد و دماغ خیلی طبیعی تر به نظر می رسد.

عمل بینی استخوانی طبیعی

این نوع عمل همانطور که از نامش پیداست، معمولاً برای تغییر شکل بینی از حالت غیر نرمال و غیر طبیعی به حالت استاندارد و طبیعی انجام می شود.

بهترین نوع عمل بینی چه عملی است؟

خیلی از افرادی که دماغ استخوانی دارند این سوال برایشان پیش می آید که بهترین نوع عمل برای بینی آنها چه عملی است. برای پاسخ به این سوال ما باید دو دلیل و نکته را در نظر بگیریم.
اول این که سلیقه و خواست بیمار میتواند نقش بسزایی در انتخاب نوع و عمل داشته باشد. چرا که زیبایی یک امر نسبی است و ممکن است شخصی بینی فانتزی را بر بینی نیمه فانتزی و یا طبیعی ترجیح دهد. بحث دوم که معمولاً پزشک آن را به شما گوشزد می‌کند تناسب اجزای صورت شما می باشد، معمولا با توجه به سایز دیگر اجزای صورت و البته جنسیت یک مدل عمل بینی مناسب به شما توسط پزشک پیشنهاد می شود.

امیدواریم که با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی در مورد بینی استخوانی و انواع عمل آن به دست آورده باشید.