بوتاکس پیشانی یکی از پرطرف‌ دارترین روش‌ های جوان‌ سازی پوست است. بین عمل های زیبایی این روش درمانی سرپایی، ایمن و به صرفه است. این عمل زیبایی و سرپایی سال‌ هاست در بسیاری از کلینیک‌ ها مانند کلینیک ملل در داخل کشور انجام می‌ شود.

بوتاکس پیشانی

تعریف بوتاکس پیشانی

بوتاکس یک نوع دارو است که با تزریق به عضله زیر پوست باعث زیبایی شخص و از بین‌ رفتن چین چروک می‌ شود.

تزریق بوتاکس پیشانی یک درمان برای صاف‌ کردن خطوط افقی و عمودی بین چشم است. با افزایش سن یا شرایط زندگی چین و چروک‌ هایی روی صورت و پیشانی دیده می‌ شود.

خطوط زیاد در پیشانی افراد باعث می‌ شود که مردم برای برطرف‌ کردن آن به این روش روی آوردند.

مزایای بوتاکس پیشانی

عوارض بوتاکس پیشانی در کوتاه‌ مدت

تزریق بوتاکس پیشانی دارای عوارض کوتاهی است که چند دقیقه یا چند ساعت بعد از تزریق بروز می‌ کند و تا چند هفته این عوارض وجود دارد و موقتی هستند و بعد از مدتی از بین می‌ رود.

عوارض بوتاکس در بلند مدت

 بوتاکس پیشانی در دراز مدت عوارضی دارد که اصولاً به دلایل مختلف انجام می‌ شود. عوارض درازمدت و خطرناک این روش به دلیل استفاده داروهای معمولی یا تقلبی است یا اینکه تزریق توسط افرادی که غیر متخصص و بی‌ تجربه انجام می‌ شود.

افتادگی پلک

مهم‌ترین عوارضی که این نوع تزریق دارد افتادگی پلک یا تحریک پلک است. این عوارض بر اثر تزریق نادرست فرد تزریق‌ کننده یا تزریق جای نامناسب یا استفاده دوز بالا به جود می‌ آید.

تاری دید

تزریق بوتاکس پیشانی در موارد خاص در نزدیکی چشم احتمال تاری دید و مشکلات بینایی دارد. این مشکل یا تاری دید است یا دوبینی. در بعضی موارد احتمال دائمی بودن مشکلات بینایی دارد.

تزریق بوتاکس پیشانی

ضعف عضلانی

یکی از مشکلات این روش ضعف عضلانی است. این ضعف بر اثر تزریق فراتر عضله مورد نظر ایجاد می‌ شود. ممکن است ضعف عضلانی خیلی شدید باشد و حتی بر تنفس و بلعیدن تأثیر بگذارد.

واکنش آلرژی

واکنش آلرژی در تزریق بوتاکس پیشانی خیلی کم است. علائم این آلرژی مانند: کهیر، مشکل در تنفس و تورم صورت، تورم زبان یا گلو می‌ تواند باشد. اگر بعد از بوتاکس این مشکل ایجاد شد سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

مراقبت های تزریق بوتاکس

قبل از تزریق بوتاکس پیشانی

قبل از تزریق بوتاکس پیشانی به مراقبت‌ های خاصی ندارد. فقط باید توجه داشت قبل از تزریق از قرص‌ های رقیق‌ کننده خون مانند وارفارین، پلاویکس و مسکن‌ هایی نظیر: ناپروکسن و بروفن مصرف نشود.

مصرف این قرص‌ها باعث کبود شدن پوست بعد از تزریق می‌ شود. در صورت ضرورت استفاده از این داروها حتماً باید پزشک مورد نظر از مصرف آن اطلاع داشته باشد.

بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

طریقه تزریق بوتاکس پیشانی

اول‌ از همه برای تزریق توسط یک متخصص باید انجام شود، تمام قسمت تزریق باید ضدعفونی شده و بی‌ حسی موضعی انجام شود. تزریق بوتاکس پیشانی در سه قسمت: قسمت بالای پیشانی، برآمدگی پیشانی میان دو ابرو، در اطراف چشم انجام می‌ شود.

ماندگاری بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس و ماندگاری تزریق برای هر فردی به فرد دیگر متفاوت است. معمولاً تأثیر تزریق از ۳ ما تا ۶ ماه است بعد از این مدت دوباره چین‌ و چروک به بر روی پوست دیده می‌ شود و نیاز به درمان دوباره خواهد شد. تزریق در هر بار چین‌ و چروک به‌ مرور زمان کوچک‌ تر می‌ شود.

تزریق بوتاکس پیشانی برای چه کسانی ضرر دارد

هزینه تزریق بوتاکس پیشانی

هزینه تزریق بوتاکس خطوط پیشانی و خط اخم زیاد نیست. هزینه تزریق به عوامل مختلفی بستگی دارد نظیر: