5 تفاوت جراحی بینی مردان و زنان چیست؟

تفاوت جراحی بینی زنان و مردان

مردان و زنان دو جنسیت مکمل یکدیگر هستند. از لحاظ ظاهری، اخلاقی و دیگر ویژگی ها با یکدیگر متفاوت هستند. در نتیجه اگر قرار باشد یک عمل جراحی زیبایی هم روی آن ها انجام شود، این تفاوت به چشم می ‌خورد.

یکی از جراحی‌ هایی که بین آقایان و خانم‌ ها رواج زیادی دارد، جراحی بینی است اما سوال اینجاست که تفاوت جراحی بینی مردان و زنان چیست. آیا اصلاً تفاوتی وجود دارد یا نه؟ تا انتها ما را همراهی کنید تا به پاسخ این سوال تان برسید.

تفاوت جراحی زیبایی بینی بین خانم‌ ها و آقایان

بهتر است که از همین عمل به سراغ اصل مطلب برویم و بگوییم که جراحی بینی مردان با زنان چه تفاوتی دارند. اولین مورد تفاوت جراحی بینی مردان و زنان که می ‌توانیم به آن اشاره کنیم، این است که مردان به خاطر ویژگی‌ های شخصیتی که دارند، خیلی از انتظارات و خواسته‌ های خود از عمل بینی مطلع نیستند.

یعنی دقیقاً نمی ‌دانند که می‌ خواهند به چه شکل و شمایلی برسند و چه بینی روی صورت خود تجربه کنند. همین باعث می‌ شود که در جلسه مشاوره به نتیجه خاصی نرسند.

معمولاً مردان نتیجه کار را به دست پزشک می ‌سپارند و خودشان خیلی حساسیت خاصی روی این مسئله ندارند اما در مورد زنان موضوع کاملاً متفاوت است. خانم‌ ها تا چند ماه یا حتی چند سال قبل از عمل زیبایی بینی به سراغ پزشکان مختلف می‌ روند، مشاوره می‌ گیرند، گالری عکس‌ های آنها را می‌ بینند، تفاوت‌ ها را بررسی می‌ کنند، از دوستانشان پرس و جو می‌ کنند تا ببینند که دقیقاً چه نوع بینی روی صورت آنها مناسب است یا کدام پزشک می‌ تواند فلان مدل بینی را بهتر از آب در بیاورد.

 

تفاوت جراحی بینی مردان و زنان

 

تفاوت جراحی بینی مردان و زنان بر اساس فیزیک صورت

اگر بخواهیم بگوییم که تفاوت جراحی بینی مردان و زنان از لحاظ خود جراحی و فیزیک صورت آنها چیست، می ‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

معمولاً خانم‌ ها بین پیشانی و بینی باید زاویه بیشتری داشته باشند که برای تشخیص این زاویه باید به نیمرخ صورت آن ها نگاه کنید. هنگام عمل جراحی برای خانم‌ ها، پزشک حتماً این موضوع را برای زنان در نظر می‌ گیرد.
نکته دیگر اینکه زاویه بینی و لب بالا در خانم‌ ها اهمیت بیشتری دارد؛ در صورتی که خیلی به این موضوع در صورت مردان توجه نمی ‌شود.

نکته دیگری که در مورد جراحی بینی طبیعی باید راجع به آن صحبت کنیم، این است که زمانی که پزشک در حال عمل جراحی زیبایی بینی روی یک آقا است، سعی می‌ کند که قسمت پشت بینی را بدون قوس و صاف‌ تر از آب در بیاورد.

نکته دیگر اینکه بهتر است مردان بینی کشیده‌ تری داشته باشند. اگر دقت کرده باشید هیچ آقایی بعد از عمل بینی سربالا با قوس زیاد نخواهد داشت. در صورتی که این موضوع در بین خانم‌ ها خیلی رایج است. پزشک حین جراحی حتماً به این موضوع توجه می‌ کند تا بینی طبیعی را به خانم‌ها و آقایان تحویل بدهد که در مردان حالت طبیعی، بدون قوس و صاف است.

اگر قرار باشد که جراحی بینی ترمیمی برای بیمار انجام شود، باز هم پزشک این تفاوت‌ها را در نظر می‌ گیرد.

مشاوره کلینیک ملل

با تمام تفاسیر و توضیحاتی که راجع به بینی خانم‌ ها و آقایان برای شما ارائه دادیم، بهتر است به منبع مراجعه کنید که بتواند در هر دو زمینه تخصص داشته باشد. کلینیک ملل کار شما را راحت کرده است. زمانی که شما به این کلینیک مراجعه می‌ کنید و مشاوره می ‌گیرید، بینی شما از تمام زوایا مورد بررسی قرار می‌ گیرد.

میزان نازک بودن پوست قوس بینی و انتظار شما از رینوپلاستی بینی، آنالیز می شود و تفاوت جراحی بینی مردان و زنان هم حتماً روی بینی شما اعمال می ‌گردد تا شما بتوانید به بهترین نتیجه برسید. هزینه جراحی هم بعد از معاینه و مشاوره به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

کلام آخر

همانطور که خانم‌ ها از لحاظ ظاهری با آقایان متفاوت هستند، از لحاظ جراحی‌ های زیبایی هم پروسه‌ های متفاوتی روی آنها اعمال می‌ گردد. به همین دلیل ما در این مقاله راجع به تفاوت جراحی بینی مردان و زنان برایتان به طور کامل صحبت کردیم. اکنون میدانید که در هر کدام از جراحی ها چه پروسه ای در انتظارتان است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای