هزینه عمل بینی در سال 1402 | صفر تا صد

هززینه عمل بینی 1402

هزینه عمل بینی بسته به نوع عمل، سطح تجربه جراح، موقعیت جغرافیایی، نوع بیهوشی و هزینه‌های جانبی دارد. زیبایی بینی یکی از عمل‌های جراحی پرطرفدار است. خیلی از افراد برای تغییر چهره و ظاهر خود عمل زیبایی بینی را به عنوان اولین عمل جراحی پلاستیک در صورت انتخاب می ‌کنند.

چیزی که این روزها بیشتر مورد بحث قرار می ‌گیرد، هزینه عمل بینی است. اگر شما بخواهید به یک متخصص ماهر و با تجربه مراجعه کنید، قطعاً هزینه عمل را هم باید مدنظر قرار دهید و ببینید که از پس آن برمی ‌آیید یا خیر. ما در این مقاله به طور کامل راجع به این موضوع برایتان صحبت خواهیم کرد.

هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲

عمل بینی یکی از عمل ‌های جذابی است که برای افزایش سطح زیبایی و کاهش ایرادات بینی پیشنهاد می ‌شود. گاهی اوقات جنبه زیبایی ندارد و فرد باید به اهداف درمانی آن فکر کند اما به هر حال خیلی از افراد به خاطر تغییرات روی چهره به سراغ این عمل جراحی می‌روند. مهمترین مسئله‌ای که شما باید مدنظر قرار دهید، این است که یک جراح حرفه‌ای و ماهر انتخاب کنید و بعد هزینه عمل بینی را برآورد کنید که در طی سال ‌های مختلف هزینه آن نیز طبیعتاً تغییر می‌ کند.

هزینه عمل بینی

اولین موردی که باید به آن اشاره شود، هزینه عمل بینی در شهرهای مختلف است. قطعاً در تهران به خاطر وجود پزشکان پرطرفدارتر و با تجربه‌تر هزینه عمل بینی شما بالاتر خواهد بود. هر چقدر که مهارت و تجربه پزشک بالاتر باشد، این هزینه بالاتر می ‌رود اما در حالت میانگین، هزینه این عمل جراحی در تهران از عدد ۱۴ میلیون تومان شروع می ‌شود و حداکثر به عدد ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان هم می ‌رسد. بعد از تهران؛ در شهرهای بزرگ دیگر مثل شیراز و اصفهان هم هزینه عمل بینی بالا است. در شهرهای کوچکتر هزینه پایین‌تر است؛ یعنی از ۱۰ میلیون تومان آغاز می ‌شود.

اگر می‌خواهید بهترین عمل جراحی با مناسب‌ترین قیمت را تجربه کنید، توصیه ما این است که به کلینیک ملل مراجعه کنید. نه تنها مشاوره لازم را دریافت می‌ کنید، بلکه راجع به قیمت و هزینه ‌ها هم با شما صحبت خواهد شد. هزینه میانگین در اکثر کلینیک ‌ها بین ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان است اما شرایط مختلف می ‌تواند این هزینه را کمتر یا بیشتر کند.

عوامل موثر در تعیین قیمت عمل بینی

هزینه عمل بینی طبق یک سری عوامل تعیین می‌ شود که ما می‌خواهیم موارد موثر آن ها را معرفی کنیم.

تجربه و تخصص جراح

هر چقدر که یک جراح سرشناس‌تر بوده و عمل‌های جراحی بیشتری انجام داده باشد، هزینه عمل شما بیشتر خواهد بود. قطعاً اگر پیش پزشکی جراحی خود را انجام دهید که به خاطر تجربه بالا خیالتان را راحت کند، باید هزینه بالاتری را هم پرداخت کنید.

فرم بینی

فرم بینی در میزان سخت‌ و آسان‌تر بودن عمل جراحی تاثیرگذار است. هزینه عمل بینی به فرم بینی شما بستگی دارد. معمولاً بینی‌های گوشتی هزینه عمل بیشتری نسبت به بینی‌های استخوانی دارند، زیرا شکل پذیری آنها سخت‌تر انجام می‌ شود. از طرفی اگر مشکلاتی مثل انحراف بینی داشته باشید، هم هزینه بالاتر خواهد رفت. جالب است بدانید که هزینه عمل بینی ترمیمی از هزینه جراحی بینی برای اولین بار بیشتر است، زیرا کار پزشک سخت‌تر خواهد بود.

هزینه عمل بینی سه بعدی

تغییرات ایجاد شده روی بینی

هر چقدر که درخواست شما برای ایجاد تغییرات روی بینی بالاتر باشد، هزینه عمل جراحی افزایش پیدا می‌کند. شاید خیلی از افراد فقط بخواهند قوز روی بینی را برطرف کنند اما بعضی دیگر بخواهند اندازه کل بینی را تغییر دهند که طبیعتاً هزینه عمل بینی برای آنها بیشتر خواهد بود.

منطقه و شهر

مورد دیگری که بالاتر هم به آن اشاره کردیم و روی هزینه عمل بینی تاثیرگذار است، منطقه و شهر است. قطعاً شهر تهران هزینه جراحی بالاتری دارد. به خاطر اینکه پزشکان با تجربه‌تر و سرشناس‌تر داخل بیمارستان‌ها فعالیت می‌کنند. مناطق مرفه‌تر در شهر تهران نیز هزینه جراحی بالاتری نسبت به مناطق دیگر دارند.

جمع‌بندی

هزینه عمل بینی جزو مواردی است که قبل از انجام جراحی باید به طور کامل راجع به آن تحقیق کرده باشید. اینکه قرار است پیش چه پزشکی جراحی را انجام دهید، تاثیر زیادی روی میزان هزینه‌های شما دارد. ما سعی کردیم در این مقاله به طور کامل برای شما توضیح دهیم که هزینه جراحی در سال ۱۴۰۲ چه بازه‌ای دارد و بر اساس چه عواملی افزایش یا کاهش خواهد داشت.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای