شاید به جرات بتوان بگوییم که کشور ایران یکی از کشورهایی می باشد که نسبت به جمعیت بیشترین عمل زیبایی بینی را دارد.

عمل زیبایی بینی گوشتی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در ایران به حساب می‌آید. معمولاً در جراحی زیبایی هدف از بین بردن نواقص و ناهنجاری های بینی است و سعی بر این می شود تا تناسب بینی با سایر اعضای صورت بیشتر شود.

در این راستا نوع بینی و فرم بینی با توجه به ویژگی های خاص خود هر کدام نقش مهمی در عمل بینی بر عهده دارند.

معمولاً افرادی که بینی استخوانی و بینی گوشتی دارند به دلیل بزرگ بودن و یا بد فرم بودن بینی اقدام به عمل زیبایی می کنند.

با توجه به اهمیت این موضوع ما در این مقاله سعی کرده ایم که به بررسی عمل بینی گوشتی بپردازیم.

 

بینی گوشتی

بینی گوشتی چه ویژگی هایی دارد؟

اگر بخواهیم تعریف خاصی از بینی گوشتی ارائه بدهیم نمی توانیم این کار را انجام دهیم چرا که تعریف علمی برای آن ارائه نشده است.

اما یکی از بارزترین مشخصه های بینی گوشتی که معمولاً در نگاه اول به چشم می‌ آید پهن بودن پره های بینی می باشد.

غضروف ها در این نوع بینی معمولاً پهن تر از حالت طبیعی هستند. اگر با دقت توجه کنید بر روی بینی های گوشتی تعداد زیادی از منافذ باز به چشم می خورد.

پوست بینی های گوشتی معمولاً ضخیم است و غضروف در آنها بسیار ضعیف و کوچک می باشد. معمولاً بافت این نوع بینی به دلیل ضخامت پوست بافت سنگینی می باشد و در نتیجه ممکن است که بینی های گوشتی حالت آویزان داشته باشند.

بینی های گوشتی به دلیل اینکه نوک بینی در مقایسه با پل آن پهن است به صورت آویزان و افتاده دیده می‌ شود.

همین موضوع باعث می‌شود که هارمونی صورت به هم بخورد.

این عدم تقارن باعث از دست رفتن جذابیت طبیعی شما می‌شود. به همین دلیل خیلی از افراد سعی می کنند که با عمل بینی گوشتی خود این نقیصه را برطرف نمایند.

هدف از انجام عمل بینی گوشتی چیست؟

معمولاً همه افرادی که اقدام به عمل زیبایی بینی می‌ کنند هدفشان زیبایی ترکیب صورت می باشد.

با توجه به پیشرفت های به وجود آمده در عمل زیبایی بینی گوشتی برطرف کردن نقص و عیب های بینی با تخصص متخصصین با تجربه یک امر بسیار ساده می باشد.

انجام عمل زیبایی مخصوصاً در بینی های گوشتی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شخص می شود.

اگر شما همواره نسبت به شکل بینی خودتان معذب بوده‌ اید عمل بینی گوشتی می تواند اعتماد به نفس شما را تا حد زیادی بالا ببرد. این تقویت اعتماد به نفس می تواند نوع نگاه شما را به خودتان و دنیای اطرافتان تغییر دهد.

عمل بینی گوشتی چه عملی می باشد؟

عمل بینی گوشتی نیز به عنوان یکی از عمل های زیبایی شناخته می‌شود. در این عمل مهمترین هدف جراح و فرد متقاضی ایجاد زیبایی و فرم دهی به صورت می باشد.

یعنی در واقع عمل بینی گوشتی عملی می باشد که بینی افراد را متناسب با سایر اعضای صورت می کند. معمولاً عمل زیبایی بینی از طریق کاهش بافت از قسمت هایی از بینی به صورت متعادل می باشد.

همانگونه که در قسمت های قبلی نیز به آن اشاره کردیم در بینی های گوشتی پوست بینی ضخیم می باشد.

به دلیل ضخامت بافت پوستی بینی، تغییرات انجام شده بر روی غضروف و استخوان های بینی و همچنین خطوط و زوایای آن به خوبی قابل رویت نمی باشد و زیر این بافت ضخیم پنهان می ماند.

در جراحی بینی گوشتی باید بدانید که دستکاری غضروف و استخوان بینی باید به صورتی باشد که فضای خالی بین استخوان بینی و پوست مجدد ایجاد نشود.

با رعایت این نکات از ایجاد گوشت اضافی یا به اصطلاح پزشکی اسکار جلوگیری شود و رضایت مندی بیمار را نسبت به عمل جراحی به همراه داشته باشد.

مهمترین مشکل عمل بینی گوشتی چیست؟

نکته قابل توجهی که قبل از عمل بینی باید به آن توجه داشته باشید! عمل بینی از هر نوعیکه باشد چه جراحی بینی ترمیمی یا عروسکی ممکن است شما را با مشکلاتی مواجه کند.

در صورت پیدا کردن یک پزشک متخصص و حرفه ای احتمال بروز این مشکلات به حد قابل توجهی کاهش می یابد.

پس می‌ توانیم بگوییم مهمترین مشکل عمل بینی گوشتی پیدا کردن جراح حرفه ای می باشد. برای پیدا کردن بهترین جراح شما می توانید به روش تحقیقات میدانی و یا از طریق سایت های گوناگون اقدام نمایید.

هزینه عمل بینی پهن و گوشتی

بینی پهن و گوشتی جزو بینی‌ هایی است که برای عمل جراحی آن،  باید دقت بیشتری داشته باشید. یعنی متخصصان کمتری هستند که بینی گوشتی را عمل می‌ کنند، زیرا بر این عقیده می‌ باشند که به خاطر ضخامت پوست و ویژگی‌ های دیگری که در این بینی‌ ها وجود دارد، کار کمی سنگین‌ تر و تخصصی‌ تر است. به همین منظور شاید خیلی از شما در مورد هزینه عمل بینی پهن و گوشتی نیازمند کسب اطلاعات باشید.

هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲

اگر بخواهیم راجع به هزینه عمل بینی گوشتی صحبت کنیم، شاید توضیحات ما خیلی دقیق نباشد. به خاطر همین بهتر است که راجع به هزینه عمل بینی به طور کل در سال ۱۴۰۲ یک سری صحبت‌ها داشته باشیم.

معمولا قیمت عمل بینی در تهران از شهرهای دیگر بالاتر است، زیرا بهترین متخصصان در شهر تهران هستند. متخصصانی که تجربه و مهارت بسیار زیادی دارند و نسبت به یک جراح تازه کار مبلغ بالاتری را از شما دریافت می‌ کنند‌. قیمت عمل بینی به طور میانگین از ۱۴ میلیون تومان آغاز می‌شود و ممکن است به ۶۰ میلیون تومان هم برسد.

در شهرهای بزرگتر مانند شیراز یا اصفهان، هزینه جراحی با تهران تفاوت زیادی ندارد، زیرا معمولاً پزشکان متبحر در چندین شهر بزرگ فعالیت می‌ کنند اما ممکن است هزینه عمل در شهرهای کوچکتر کمتر باشد. مثلاً ممکن است حداقل قیمت از ۱۰ میلیون تومان شروع شود اما به هر حال متخصصان مختلف با تجربیات متفاوت و نمونه کارهای مختلف هزینه متفاوتی را از شما دریافت می‌ کنند.

بهترین حالت این است که مشاوره تلفنی با جراحی پلاستیک داشته باشید و ببینید که چه هزینه‌ای از شما می‌ گیرد. اگر می‌ خواهید از آخرین هزینه‌ ها اطلاعات پیدا کنید، حتماً به کلینیک ملل مراجعه کنید. ما در این کلینیک برایتان به طور کامل توضیح می‌دهیم که هزینه‌ها بر چه اساسی تعیین می‌گردد و شما باید با توجه به نوع بینی که دارید، باید چه مقدار هزینه پرداخت کنید.

آیا هزینه بینی استخوانی از گوشتی بیشتر است؟

خیلی از افراد فکر می‌ کنند که هزینه عمل بینی پهن از بینی باریک و استخوانی کمتر است یا اینکه بینی گوشتی هزینه کمتری دارد و بالعکس. تمام این‌ ها ابهاماتی است که در ذهن شما وجود دارد و می‌ خواهید به پاسخ سوال آن برسید اما باید به شما بگوییم هیچ چیز قطعی وجود ندارد. نمی‌توانیم صراحتاً بگوییم که هزینه جراحی بینی گوشتی از استخوانی کمتر است یا بیشتر.

همه این‌ها بستگی به نوع بینی شما دارد. بعضی از افراد نیاز به انجام اقدامات درمانی در حین جراحی هم دارند. یعنی پزشک باید هم پروسه زیبایی را برای آنها طی کند و هم اینکه یک روش درمانی را به کار بگیرد. در چنین حالتی قطعاً هزینه افزایش پیدا می‌ کند.

 از طرفی پوست بینی بعضی از افراد ضخامت بیشتری دارد. همین باعث می‌شود جراحی نیاز به دقت بالاتری داشته و و فرد ماهر و با تجربه‌تری باید این کار را به انجام برساند که باعث افزایش هزینه‌ها خواهد شد. پس قیمت باید با توجه به نوع بینی تعیین گردد و نمی‌ توان یک نظر کلی در این زمینه ارائه کرد.

عوامل تعیین کننده هزینه عمل بینی گوشتی

اگر می‌ خواهید نوع هزینه عمل بینی گوشتی شما مشخص شود، باید بدانید که چه عواملی تعیین کننده هستند.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی بینی گوشتی و مشخصاً عمل بینی گوشتی پرداختیم.

برای جمع بندی و نتیجه گیری می توانیم بگوییم که بینی گوشتی به دلیل داشتن پوستی زخیم می تواند باعث آویزان شدن و در نهایت زشت شدن ترکیب صورت شود.

شما می توانید با بهره گیری از پزشکان متخصص و حرفه ای این نقص را بدون هیچ مشکلی برطرف نمایید.

هزینه عمل بینی گوشتی تا حد زیادی به تجربه جراح بستگی دارد. ما در این مقاله گفتیم که نمی‌توانیم یک پاسخ کلی داشته باشیم که کدام عمل بینی گران قیمت‌تر است اما چیزی که در اکثریت مشاهده می‌شود، این است که بینی گوشتی عمل جراحی سخت‌تری دارد و ممکن است در شرایط یکسان نیاز باشد که هزینه بیشتری برای آن پرداخت کنید.