رینوپلاستی اولتراسونیک، انقلابی در عمل بینی

رینوپلاستی اولتراسونیک، انقلابی در عمل بینی

رینوپلاستی اولتراسونیک که به عنوان رینوپلاستی پیزوالکتریک یا Piezo Electric Rhinoplasty (PEI) نیز شناخته می‌شود، روشی نوین برای جراحی بینی است که از امواج اولتراسونیک برای برش و تراش استخوان و غضروف بینی استفاده می‌کند.

رینوپلاستی یا جراحی بینی یکی از اقداماتی است که هر سال به تعداد متقاضیان آن اضافه می‌ شود. خیلی از افراد که قبلا تصمیم به انجام این کار نداشتند، با ایجاد روش‌ های جدید تصمیم گرفتند هر طور که شده این عمل زیبایی را تجربه کنند. یکی از روش‌ هایی که خیلی نوظهور است و به تازگی در مورد آن صحبت می‌ شود، روش جراحی اولتراسونیک است که شاید خیلی از شما در مورد آن اطلاعات نداشته باشید. ما در این مبحث در مورد رینوپلاستی اولتراسونیک اطلاعات را در اختیارتان قرار می‌دهیم که در روش های جراحی بینی انقلابی به پا کرده است.

رینوپلاستی التراسونیک چیست؟

این یکی از جدیدترین روش‌ هایی است که برای عمل بینی از آن استفاده می‌ کنند. تفاوت آن با دیگر روش‌ های جراحی بینی این است که ابزاری را استفاده می‌ کنند که نام آن پیزوتوم است. از طریق این ابزار امواج التراسون را روی استخوان بینی می‌ فرستند و یک سری برش‌ های ظریف روی بینی ایجاد می‌ کنند. این ابزار سر مته‌ های بسیار کوچک دارد و مانع از آسیب‌ های وسیع به استخوان می‌ شود. اگر جراحان بینی حاذق این کار را انجام دهند، می‌ توانند در حین عمل تمرکز و کنترل بیشتری داشته باشند و دوره نقاهت بیماری در آنها کاهش پیدا می‌ کند.

رینوپلاستی اولتراسونیک

مزایای انجام رینوپلاستی اولتراسونیک

اگر می‌ خواهید از رینوپلاستی اولتراسونیک استفاده کنید، مزایای زیادی شامل حالتان می‌ شود. به خاطر همین است که طرفداران آن روز به روز افزایش پیدا می‌ کنند. از مهم‌ ترین مزایای این روش باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • در این روش دوره نقاهت شما بسیار کوتاه است که یک مزیت بسیار بزرگ است.
  • به استخوان بینی شما آسیب کمتری وارد می‌ شود.
  • جراحی خیلی ظریف‌ تر و دقیق‌ تر انجام خواهد شد.
  • بعد از عمل، کبودی کمتری را تجربه می‌ کنید.
  • ورم بینی بعد از عمل کمتر خواهد بود.
  • بیمار خیلی سریع‌ تر به دوره بهبودی می‌ رسد.

تفاوت جراحی اولتراسونیک با جراحی ‌های قدیمی و سنتی

قبل از اینکه انتخاب کنید عمل بینی شما از نوع اولتراسونیک باشد یا از نوع سنتی، باید تفاوت این دو جراحی را بدانید. در روش سنتی جراح برای اینکه به ساختار بینی شما دسترسی کاملی پیدا کند و بیشتر از روش جراحی باز استفاده می‌ کند. یعنی پوست بینی شما را به طور کامل باز می‌ کند و یک سری برش‌ های بزرگ روی ساختار خارجی بینی ایجاد می‌ کند تا بتواند تمرکز بیشتری روی ساختار بینی داشته باشد.

در این روش برش‌ های بزرگ باعث می‌‌ شود که اتفاقاتی مانند ورم، خونریزی، باقی ماندن جای بخیه و کبودی افزایش پیدا کند اما اگر شما از روش اولتراسونیک استفاده کنید، آسیبی به ساختار و بافت بینی وارد نخواهد شد و شما خیلی راحت می‌ توانید تغییرات قابل توجهی را روی بینی ایجاد کنید؛ بدون اینکه ورم یا خونریزی خیلی شدیدی به وجود بیاید.

رینوپلاستی اولتراسونیک، عمل بینی با امواج

در واقع در این روش سخت‌ ترین استخوان‌ ها و غضروف‌ ها هم تغییر حالت می‌ دهند. ابزاری که به نام پیزوتوم معرفی کردیم، باعث ایجاد برش‌ های ظریف و کوچک می‌ شود. این ابزار در رینوپلاستی سنتی استفاده نمی‌ شود. جالب است بدانید با وجود اینکه روش اولتراسونیک برش ظریف‌ تری را ایجاد می‌ کند.

 از طرفی ورم و خونریزی در آن کمتر است و تهاجم کمتری را به وجود می‌ آورد اما باز هم نتایج آن بسیار دقیق و رضایت بخش خواهد بود. به خاطر همین است که اولتراسونیک را به عنوان یک انقلاب در صنعت زیبایی و عمل بینی می‌ شناسند.

جمع‌ بندی

از آنجایی که رینوپلاستی اولتراسونیک یک روش نوظهور است، باید به جایی مراجعه کنید که به اندازه کافی در این زمینه تبحر داشته باشند. خیلی از کلینیک‌ ها به تازگی این کار را شروع کردند و نمی‌ توانند نتیجه عالی را روی بینی شما رقم بزنند. به خاطر همین ما کلینیک ملل را معرفی می‌ کنیم که جدیدترین و بهترین تکنیک‌ ها را با توجه به ساختار بینی شما به کار می‌ بندد و شما خیلی راحت می‌ توانید انواع جراحی بینی را در آنجا تجربه کنید و به نتیجه خوبی برسید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای