10 نکته کلیدی عمل بینی برای عمل بی خطر و موفق

نکات کلیدی بعد از جراحی بینی

جراحی بینی یکی از عمل ‌های پرطرفدار است که افراد زیادی برای انجام آن درخواست دارند. اگر شما بخواهید این عمل را با موفقیت حداکثری پشت سر بگذارید، باید به یک سری از نکات عمل کنید که به آنها نکته کلیدی عمل بینی هم گفته می ‌شود. اگر آنها را رعایت کنید، قطعاً بهترین تجربه را از این عمل جراحی جذاب خواهید داشت. تا انتها با ما همراه باشید تا این نکات کلیدی را برایتان توضیح دهیم.

نکته کلیدی عمل بینی

اگر می‌ خواهید نکته کلیدی عمل بینی را به طور کامل مطالعه کنید و با ۱۰ مورد از مهمترین آنها آشنا شوید، این قسمت مخصوص شماست.

نکته کلیدی عمل بینی

  1. اولین موردی که باید به یاد داشته باشید، این است که تمام داروهایی که استفاده می ‌کنید را به پزشک گزارش دهید. شاید نیاز باشد که مصرف بعضی از دارو ها تا چند هفته قبل از عمل برای شما قطع شود یا اینکه پزشک داروی جایگزین را انتخاب کند. معمولاً همه پزشکان توصیه می ‌کنند تا دو هفته قبل از عمل هیچ گونه داروی رقیق کننده خون مثل آسپرین استفاده نکنید، زیرا خطر خونریزی شدید بعد رینوپلاستی را افزایش می ‌دهد.
  2. نکته کلیدی عمل بینی که حتماً باید به آن اشاره شود، این است که شما حق هیچ‌گونه استفاده از دخانیات و نیکوتین را ندارید. مصرف آنها باعث می ‌شود که رگ‌های خونیتان تنگ شود. قطعاً در حین عمل هم مشکلات زیادی برای شما به وجود می ‌آورد و خطرناک است. از طرفی روی نتیجه عمل بینی از لحاظ زیبایی هم تاثیرگذار خواهد بود.
  3. برای اینکه بتوانید نتیجه خوبی از عمل جراحی بگیرید و بدنتان با کم آبی مواجه نشود، روز قبل از عمل باید به اندازه کافی مایعات و آب مصرف کنید اما تا ۸ ساعت قبل از عمل؛ از مصرف نوشیدنی‌ها و خوردنی‌ها به شدت خودداری کنید.
  4. مورد دیگری که می‌تواند نتیجه عمل شما را به بهترین شکل ممکن رقم بزند، استفاده از چسب بینی است. جالب است بدانید که ۵۰ درصد نتیجه عمل به چسب بینی وابسته است. پس در استفاده از آن هرگز سهل انگاری نکنید و تا جایی که پزشک به شما اجازه می‌دهد، حتماً چسب بینی را استفاده کنید تا بتوانید از نتیجه آن رضایت بیشتری داشته باشید.
  5. حتماً شب قبل از عمل جراحی دوش بگیرید و بدن خود را تمیز کنید. دقت کنید که هیچ گونه مواد آرایشی، کرم و مواد این چنینی روی صورتتان نباشد. انجام این کار نه تنها به تمیزی بدن و پوست تان کمک می‌ کند، بلکه حس ریلکسی و آرامش را نیز در شما بیشتر خواهد کرد.
  6. برای اینکه ظاهر بینی بهتری داشته باشید و همچنین وضعیت تنفسی شما بهبود پیدا کند، حتماً باید از عمل سر خود را بالاتر از بدنتان نگه دارید. می‌توانید چند بالش زیر سر خود بگذارید و انجام این کار تنفس بهتری خواهید داشت.
  7. نکته کلیدی عمل بینی که اهمیت بسیار زیادی دارد، این است که از فین کردن یا فشار وارد کردن بینی به شدت خودداری کنید، زیرا ظاهر بینی شما را دچار مشکل می‌کند.
  8. مراقب باشید که در روزهای اول زیاد صحبت نکنید و زیاد نخندید تا بینی شما حالت و فرم بهتری داشته باشد.
  9. حتماً قبل از عمل به طور کامل راجع به خواسته ‌ها و هدف خود از عمل بینی با پزشک صحبت کنید. توقع خود را راجع به نوع فرم و زیبایی بینی به او اطلاع رسانی کنید تا مطمئن شوید که می‌توانید به آنچه که می‌خواهید، برسید و یک عمل بی ‌خطر و موفق داشته باشید.
  10. تا چند هفته بعد از عمل هرگز سر خود را پایین نگاه ندارید. پایین نگه داشتن سر و بلند کردن اجسام سنگین باعث افزایش ورم و پایین آمدن نوک بینی می‌شود.

جمع‌بندی

رعایت نکته کلیدی عمل بینی جزو مهمترین مواردی است که باید به آنها توجه کنید‌. قطعاً تحمل سختی‌های عمل بینی زمانی آسان می ‌شود که شما از نتیجه آن رضایت داشته باشید. در این مقاله نکات کلیدی را به شما معرفی کردیم و برایتان توضیح دادیم که چه مواردی را باید رعایت کنید که یک عمل جراحی بی‌خطر به موفق داشته باشید. اگر شما به کلینیک‌های معتبری مانند کلینیک ملل مراجعه کنید، آنها به طور کامل راجع به این نکات با شما صحبت می‌کنند و برایتان توضیحات کامل را ارائه می‌دهند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای