از جمله عمل‌های زیبایی که به صورت سرپایی انجام می گردد و بر جذابیت چشم افراد می افزاید با اصطلاح بلفاروپلاستی پلک بالا معرفی می‌شود. اشخاصی که قصد دارند از این شیوه جراحی استفاده نمایند باید به قابل اعتمادترین و باتجربه ترین پزشکان این حوزه مراجعه نمایند. این نوع از عمل زیبایی، برای خیلی از افراد ناشناخته می باشد پس اگر قصد دارند آن را امتحان نمایند باید خیلی محتاطانه عمل نمایند. جراحان این حوزه باید آموزش و مهارت لازم را قبل از اقدام به چنین عمل حساسی کسب نموده باشند.

 

بلفاروپلاستی پلک بالا

 

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا چه نتایجی دارد؟

بلفاروپلاستی پلک بالا افراد را کنجکاو می کند تا بدانند کسانی که عمل را انجام داده‌اند به نتایج دلخواه خود رسیده اند یا خیر. این جراحی زیبایی عمدتاً به افرادی پیشنهاد می شود که از مشکلاتی مانند افتادگی پلک بالا رنج می برند. این موضوع که تا چه اندازه انجام چنین عملی می تواند به نتایج مورد انتظار اشخاص منجر شود به عوامل مختلفی بستگی دارد. عجولانه و بدون انجام تحقیقات اولیه، اعتماد نکردن به هر جراح بلفاروپلاستی، از جمله هشدارهایی است که در این زمینه به افراد داده می شود. این عمل زیبایی اگرچه در نجات افراد به مشکلات مربوط به پلک بالا کمک می‌کند اما نباید باعث شود که ما سهل انگارانه عمل نماییم.
معمولاً افراد با قدم گذاشتن به سنین میانسالی به دلیل نگرانی از دست دادن زیبایی چشم خود گمان می کنند انجام چنین عملی مفید است. یکی از نتایجی که انجام چنین جراحی به دنبال دارد این است که بافت های ماهیچه ای پلک بالا از بین می رود. اثراتی که در انجام این عمل زیبایی وجود دارد تنها در صورت مفید بودن، موجب افزایش طرفداران آن خواهد گردید. علاوه بر موارد گفته شده، جراحی بلفاروپلاستی، با از بین بردن چربی های اضافه ناحیه پلک قسمت بالا، به زیبایی ظاهری افراد می افزاید. آنچه در نگاه اول خیلی از افراد را نگران می کند این می باشد که مبادا با انجام چنین عملی درگیر عوارض آن شود.

آیا اثر بلفاروپلاستی پلک ماندگار است؟

جراحانی نیز در این حوزه وجود دارند که قادر هستند کار خود را به گونه‌ای انجام دهند که اثرات مثبت آن، ماندگاری بالایی داشته باشد. بسیاری از افراد به این نتیجه رسیده اند که انجام این عمل، حتی می تواند به افزایش اعتماد به نفس آن ها هم کمک نماید. شادابی و نشاطی که به گفته برخی اشخاص، از طریق چنین جراحی زیبایی حاصل می شود وسوسه انگیز است. عمل بلفاروپلاستی تنها در میان بانوان مرسوم نیست، بلکه در بین آقایان نیز می تواند طرفداران خاص خود را داشته باشد. افرادی که مایل هستند از این عمل نتایج بهتری بگیرند باید قبل، بعد و حتی در حین جراحی نکات مهمی را رعایت نمایند.

در رابطه با بلفاروپلاستی پلک بالا بیشتر بدانید

نکات مهمی وجود دارد که لازم است متقاضیان در رابطه با بلفاروپلاستی پلک بالا بدانند تا به نتایج رضایت بخشی برسند. با رعایت این اصول، افراد با ایمنی بیشتر، کمتر شاهد بروز عوارض منفی ناشی از این نوع جراحی زیبایی خواهند گردید. این عمل صرفاً برای رسیدن به زیبایی پلک، مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه جنبه درمانی آن نیز مورد توجه افراد زیادی می باشد. این طور نیست که شما حتماً باید دارای سن و سال مشخصی باشید تا پزشکان به شما اجازه انجام چنین عملی را بدهند. این عمل حتی برای افرادی که به صورت مادرزادی از مشکل افتادگی پلک رنج می برند نیز راه حل مناسبی معرفی شده است.
حداکثر به مدت ده سال، افرادی که این جراحی را انجام می دهند اثرات بهبودی و درمان را در ظاهر صورت خود متوجه هستند. در طول دوره درمان، به توصیه های پزشک جراح خود عمل نمایید، زیرا آنها می‌توانند مصرف برخی داروها را برای شما ممنوع اعلام کنند. کلینیک ملل از جمله مراکز درمانی است که در آنجا تلاش می شود برای زیبایی پوست و موی افراد چاره مناسب اندیشیده شود. کلینیک ملل عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین را نیز انجام می دهد شما می توانید با مراجعه به سایت اطلاعات بیشتری کسب کنید.

کلام آخر

امید است با مطالبی که در اختیار شما قرار دادیم، بتوانیم شما را در بلفاروپلاستی پلک بالا به مسیری هدایت کنیم که موردپسند شما باشد. ضرورت زیادی وجود دارد که متقاضیان این عمل، اهل مصرف دخانیات نباشند و به دستورالعمل های پزشک خود عمل کنند. برای در امان ماندن از عوارض ناشی از چنین جراحی، لازم است توصیه های جراح خود را به طور دقیق به کار بگیرید. این پزشکان برای جلوگیری از خونریزی در حین عمل، مصرف بسیاری از داروها را برای مراجعان خود غیرمجاز معرفی می نمایند.